4 Şubat 2014 Salı

güzel bir günün ardından... değişik bir kolye modeli

Bugün fakülteden sınıf arkadaşlarımla keyifli bir kahvaltı buluşması yaptık. Ben yani biz :) Gazi Üniversitesi Mesleki Yaygın Eğitim Fakültesi Resim öğretmenliği mezunuyuz. Onlar şimdi çeşitli yerlerde öğretmenlik yapıyorlar (Şimdi düşündüm de öğretmenliğe devam etseydim şu anda 19 yıllık öğretmen olacaktım). Birisi İstanbul'dan (Oya) birisi de Trabzon'dan (Gülnihal) geldiler... Belgin, Gamze, Bahtunur ve ben de Ankara'dan katılanlardık :) Bol bol eski günlerden bahsettik. Şöyle yapardık, buraya giderdik... Bence hiçbirimiz değişmemişiz :D Keşke daha sık görüşebilsek... Tabi onların Şubat tatili olduğu için tatildeler ve zaman kısıtlaması olmadan rahat rahat oturduk. Ama tabi benim zaman kısıtlamam vardı çünkü fizik tedaviye gitmem gerekiyordu... Neyse yarın son gün. Artık bitiyor...

Eskiden yani lise ve fakülte yıllarımda bileklik örmeye bayılırdım. Şimdi onlara bir de ad vermişler: arkadaşlık bilekliği... :) Muline iplikleri dolayarak saçıma upuzun kuyruk örerdim. Aynı teknikle rengarenk bileklikler de yaptım. Şimdi de kolye... Aşağıdaki kolye 2 parçadan oluşuyor. Birbirine uyumlu iki kolye gibi düşünün... İster birini ister diğerini ister ikisii birden takabilirsiniz...Renkler canlı ve hoş oldu bence. Bunun örneklerini çoğaltmayı planlıyorum. Bu arada emeksensin dükkanımı yeniden aktif hale getirdim. Çünkü sürekli yapıyorum, kendimi durduramıyorum ama hepsini kullanabilmem mümkün değil :)
kolye no:1 ucundaki kahverengi boncuk gibi görünen renklendirilmiş lüle taşı uç...

kolye no:2

4 yorum:

Ayfer dedi ki...

Ne guzeldir sinif arkadaslarinin bir araya gelip eskileri yad etmesi.. Guzel bir gun gecirmissiniz:)
Taki kullanmayi cok severim ve bir zamanlar bende kolyeler yapardim.. Kolyeleriniz tek kelimeyle goz alici, guzel gunlerde kullanin ..

cicibici hobiler dedi ki...

Kolyeler tam benlik ama ben üstüste takmayi sevenlerdenim:)) eline sağlık.

beyza aydin baser dedi ki...

Renkli renkli ne güzelmiş kolyeler:)

Aner dedi ki...

Kolyeler harika gozukuyor renkli renkli cok hoslar :) Ellerinize saglik ^^

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...