26 Ağustos 2011 Cuma

Güzel yemek tarifleri hakettikleri gibi saklanmalı ;) / Kitchen notebook with cross stitch cupcake

Mutfak defteri... Eskiden beri en sevdiğim mutfak aksesuarlarından birisidir. Şimdi diyeceksiniz ki çok mu yemek yapıyorsun? Yok canım :))) aslında mutfak aksesuarlarını deli gibi sevmeme ve sürekli yemek dergileri almama rağmen günlük yemek yapmaktan pek haz almam. Benim sevdiğim şey yeni birşeyler yaratmak ya da değişik tarifleri denemek :)

Bu kış işlediğim bir kanaviçem vardı. Ortada lezzetli bir cupcake, altta sıra sıra lezzetler falan... Mutfak defteri yapmak için işlemiştim ama üşengeçlik iste bir türlü bitirememiştim. Dün azmettim elde dikerek bitirdim. (dikiş makinamı Moskova'dan gelirken bırakmıştım salak gibi:()

İşlemenin içindeki renklere uygun kumaşlarla kombine edip kap yaptım, önceden aldığım deftere geçirdim. Çıkarılıp yıkanabilsin diye geçmeli yaptım, ne de olsa mutfakta kullanılacak...

Defter kabı yapmayı seviyorum ve daha değişik şeyler de denemek istiyorum, sadece kanaviçeye bağlı kalmadan, scraping tarzı birşeyler. Bunun dikişi bana kırk yamayı anımsattı, acaba kursuna gitsem mi diye sadece bir an düşündüm ve anında vazgeçtim :) Hem sabrım yetmez kırk yamaya hem de kendi kendime fazla dağılmayacağıma söz vermiştim ;)

Lafı amma uzattım :) neyse...

Bu defter sizin olsun istiyorsanız:

Pasaj: http://www.pasaj.com/mutfak-defteri-carpi-isi-kanavice-islemeli/207639

Emek sensin (eft de kabul edilir): http://www.emeksensin.com/eser/tarcinmoscow/mutfak-defteri-carpi-isi-kanavice-islemeli_211387 yorum:

evcilik dedi ki...

Sana kesinlikle katılıyorum,bende böyle bir defter yapmayı planlıyodum enazından evladiyelik tarifler için,fikir iyi oldu...
ellerine sağlık..
sevgiler.

pembedüşler dedi ki...

çok sevimli, ellerine sağlık:))

bahar006 dedi ki...

Ellerine sağlık, çok cici olmuş:)

mycitycottage dedi ki...

Ellerine saglık harika olmuş insan bu güzel defteri kullanmaya kiyamaz...

tarchin dedi ki...

teşekkürler hepinize ;)

LEYLA'nın KAHVE DÜKKANI dedi ki...

bence deeeee, çok tatlı çok cici ve harika.. Şimdiden iyi bayramlar. Kahve Dükkanı'ndan sevgiler...

colette dedi ki...

Ama bu da çook güzel :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...